Sayfa Menüsü
RssFacebookTwitterTwitter
Kategori Menüsü

Yazıldı May 13, 2015 Anne / Çocuk | Yorum Yok

YAĞMURLU HAVALARDA EVDE YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

indir

Sen ne güzel bir mevsimsin yaz!

Bir minik bisiklet çevresinde gülümseyen,salıncak sırası bekleyen,bahçede basılmadık yer bırakmayan,top peşinde çarpışan,meydanlarda kuşlara yem atan,şortlu,mutlu,güneşten desıcak minik sevimli suratlar =) Ama her güzel şeyin bir sonu var maalesef…Çetin bir kışın son demlerindeyiz.Yazdan kalma rüyaları bırakıp eskisi gibi dışarıda olamamanın verdiği huzursuzluğu iyiden iyiye hissettirmeye başlayan çocuğumuzla evde ne yapabiliriz onu düşünelim.

1)Çocukların evde en severek yaptığı şeylerin malzemelerini stoklayarak başlayabiliriz işe mesela.Boya kalemleri,resim

defterleri.parmak boyalar,sulu boyalar,pastel boyalar,el işi kağıtları,renkli kartonlar….

Kes-yapıştır etkinliğiyle hem şekilleri öğretip hem de ince kas becerilerini geliştirmesine yardımcı olabiliriz. Yıldız, üçgen, kare,yuvarlak ya da hayvan figürleri kesip yapıştırabilirsiniz.Hatta renkli el işi kağıtlarını kullanarak resim bile yapabilirsiniz.Çocuklar için tehlikesi olmayan makaslar kırtasiyelerde mevcut.Makas kullanmaya fazlasıyla meraklı çocuklarımız için çok eğlendikleri bir aktivite olacaktır.İnternetten de çok güzel kes yapıştır taslakları elde edip bunları birlikte uygulayabilirsiniz.Boyama kitaplarındaki şekillerle ilgili konuşup, birlikte onları boyayıpdaha sonra o şekillerle ilgili kısacık hikayeler uydurabilirsiniz. Küçük motor becerilerinin yanı sıra yaratıcılığını da desteklemiş olursunuz.

Sümeyra Sarı

Paylaşmak Güzeldir ; Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Email this to someone

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bu Site Blogger Tasarım Tarafından Hazırlanmıştır.